טיפול הומיאופתי בהריון – מי אמר שחייבים לסבול?

הזדמנות לחזרה לאיזון בשניים: לאימא ולתינוק

 

הריון הוא אחד התהליכים המדהימים והמשמעותיים בחייה של אישה.

לפעמים הוא מגיע בהפתעה , לפעמים ממש בזמן, יש נשים שעוברות אותו בקלילות

ויש כאלו שעוברות תקופה לא פשוטה רגשית ופיזית. ההומיאופתיה עוזרת מאד לטיפול

בסימפטומים השונים, הרגשיים והפיזיים שאישה חווה בתקופה זו,לחזרה לאיזון, ולהרגשת חיוניות וכוח.

במאמר זה אסקור את התופעות שעשויות לעלות בשלבי ההיריון, ואת הפתרון ההומיאופתי

הטבעי לבעיות אלו.

 

לפני ההיריון

 

בין אם ההיריון מתוכנן או לא, מחשבות על הרצון לילדים או מחשבות על העיתוי הנכון לכך עוברות בראשנו פעמים רבות."אולי רק אחרי שאסיים את התואר, אחרי שנעבור לדירה משלנו, אחרי שנסתדר כלכלית יותר, אחרי שיגמרו לי חפיסות הגלולות".

אין ספק שכל אחת מן הסיבות האלו חשובות מאד, וכדאי שתכנון הכניסה להריון יהיה בתקופה בה האישה יכולה להיות רגועה וללא לחצים מיותרים, וכן- לפעמים שווה לחכות מעט, כדי להשיג זאת. הלחץ יכול לעכב את הכניסה להיריון, ולכן- כדאי להירגע ולתת לטבע לעשות את שלו.

הומיאופתיה מצוינת גם לנשים שנכנסו להריון אך לא הצליחו להחזיק אותו. ישנם מקרים אינספור של נשים שעברו טיפול הומיאופתי המעידים על כך.הסיבה לכך היא שההומיאופתיה מטפלת בכל הרבדים בצורה עמוקה –  גם בקושי הרגשי ובלחצים וגם בקושי הפיזי, שהרי הם קשורים זה בזה.

 

מזל טוב! את בהריון- אבל מה עושים עם כל התופעות האלו?

 

חלק מהנשים מרגישות בתקופה זו בשיא כוחן, בריאות, חיוניות ומלאות ציפייה לתינוק שצפוי להגיע בדרך הפלא הזו, וחלקן סובלות מסימפטומים רבים ומגיעות עד לייאוש, נוכח הטלטלה הרגשית, ההורמונאלית והפיזית שהן עוברות.

 

הסימפטומים הנפוצים בשלבי ההיריון השונים:

 

בחילות והקאות,עייפות ,חולשה וסחרחורות,שינויים בתאבון- ירידה בתאבון עקב בחילות או תאבון בלתי נשלט,אדמומיות בכפות הידיים,אנמיה וחוסר בברזל,שינויים תכופים במצב הרוח,חרדות,בכי, חוסר סבלנות ועצבנות,נדודי שינה,בצקות ברגליים,צרבות,עצירות וטחורים בעיות עיכול,דופק מואץ, קשיי נשימה,דליות ברגליים,כאבים בשיניים,דימום מהחניכיים ומהאף,כאבי גב,עליית לחץ הדם,דלקות בדרכי השתן,הפרשות נרתיקיות, התכווצויות שרירים,עודף רוק,חשקים וסלידות הקשורים למזון.

 

חלק מן הסימפטומים הם טבעיים לחלוטין וקשורים בשינויים ההורמונאליים , בהתרחבות כלי הדם ונפחם, בהתרחבות האגן, בעלייה במשקל ,בשינויים ביציבה- אך בכולם ניתן לטפל ולאזן .

 

 

מדוע חלק מהנשים סובלות ?

 

קשיים פיזיים- ההיריון דורש מן האישה ומן הגוף שלה משאבים ואנרגיות רבים כדי לתת את הטוב ביותר לעובר, ולעיתים היא זקוקה לאיזון ולעזרה.

 

קשיים רגשיים- עצם רעיון ההיריון מעלה הרבה פעמים נושאים ותחושות חשובים: מה יקרה לחיים שלי? אני נכנסת עכשיו לאזור לא ידוע ולא מוכר-איזו מן אימא אני אהיה? קונפליקטים בין הרצון לקריירה ולהתקדם בחיים ובין הרצון להיות אימא, חשש מן העתיד הכלכלי, נושאים שעולים מהילדות,שנשארו מודחקים או עלו בצורה זו או אחרת לפני השטח ועכשיו "דופקים" חזק על הדלת- הקשר של האישה עם האם,המשפחה, בן הזוג.מראה הגוף ההולך וגדל והסתגלות לגוף הנשי והמלא ההיריוני לא בא בקלות .כל אישה והנושאים שלה.

 

 

איך הטיפול ההומיאופתי יכול לעזור?

 

ההיריון הוא תקופה מצוינת בחייה של אישה לטיפול עמוק, והוא מהווה חלון הזדמנויות שבו כל הנושאים הרגשיים , הנסתרים בדרך כלל,יחד עם התופעות הפיזיות שעולות, מאפשרים אבחנה טובה וברורה לטיפול.

 

מה קורה בטיפול הומיאופתי בהריון?

 

  1. סימפטומים פיזיים- באבחון ההומיאופתי, אני מבררת מהם הסימפטומים הפיזיים הייחודים שמהם סובלתהאישה:נשים רבות סובלות מבחילות ומהקאות, אך חלקן מקיאות רק בבוקר, חלקן אחרי שתיית מים, לחלק דחייה מאוכל ולאחרות תאבון בלתי נשלט. צימאון או חוסר צימאון ,האם יש הפרשות נרתיקיות, פטרת,תופעות ראיה,עצירות קשה,תחושת משיכה למטה של הרחם ועוד ועוד.

  2. המאפיינים הרגשיים והמנטאליים- היחס של האישה להריון, האם היה רצוי ,האם היה קושי להיכנס להריון, איך הקשר עם בן הזוג, אם היא עלתה הרבה במשקל מעבר לרצוי- מה עומד מאחורי התופעה,האם ישנם חרדה,בכי,היבהלות בקלות, דחייה מן הבעל, מחברת אנשים בכלל, חוסר שקט,האם יש בלבול, בעיות בזיכרון.

  3. טיפול - לכל המאפיינים הייחודים של האישה אני מתאימה הכנה הומיאופתית המתאימה בדיוק לה, והיא מטפלת בכל הסימפטומים שהיא חווה. הטיפול הוא צמוד ואני זמינה כמו בכל מקרה- אך במיוחד במצב זה -לשאלות ולהתייעצויות בכל שאלה או דבר המציק המתעורר. אני משלבת גם המלצות תזונתיות והמלצות על ויטמינים ומינראלים ומפנה בעת הצורך לאנשי מקצוע מתאימים נוספים בתחום , וכמובן- המעקב הרפואי והבדיקות הרפואיות הם חשובים ביותר.

  4. טיפול במחלות אקוטיות בזמן ההיריון- לעיתים יופיעו מחלות כמו דלקת שקדים וגרון, שפעת , ברונכיט- גם כאן יש להומיאופתיה עזרה.בד"כ ההכנה ההומיאופתית שהותאמה לאישה אישית בתקופת הריונה-תעזור גם להן,ולפעמים יהיה צורך במתן הכנות הומיאופתיות אחרות. הטיפול ההומיאופתי ימנע נטילת אנטיביוטיקה, ותרופות שאסורות ומסוכנות בזמן ההיריון.

  5. סיוע ללידה- טיפול הומיאופתי בהריון מסייע לאישה להגיע ללידה במצב רגשי ופיזי מאוזן, ומעלה את הסיכויים ללדת בלידה טבעית ללא התערבות מכשירנית.

 

טיפים טבעיים להקלה

 

♠ לבחילות והקאות:

- חליטת שורש הג'ינג'ר,העשיר באבץ מקל על בחילות ומפחית הקאות.

- חליטת קמומיל-מפחיתה את הבחילה ומרגיעה את הקיבה.

- תה עם קינמון.

- אכלי פחמימות- טוסט או קרקר יספחו את החומציות של הקיבה ,בעיקר בבוקר אחרי צום הלילה.

- אכלי ארוחות קטנות ותכופות למניעת נפילת סוכר, ואל תדלגי על ארוחות.

- הכיני לימונדה- הלימון עוזר לבחילות, אפשר גם להקפיא ולאכול כמו קרטיב למי שהקרח עוזר לה.

♠ לצרבות:

- קליפות מיובשות של פפאיה, תפוז, תפוח ואננס.

- שלבי במזון קימל, שומר ושמיר.

- שתי הרבה בין הארוחות.

- הימנעי מאכילה מאוחר בערב.

- שני כשפלג הגוף העליון מוגבה בעזרת כרית.

♠ עצירות:

- שתי הרבה מים .

- אכלי אוכל עשיר בסיבים תזונתיים – פירות וירקות, בעיקר עליים.

- השרי תאנים ושזיפים מיובשים בלילה ואכלי אותם בבוקר, ושתי את הנוזל.

♠ אנמיה:

- תכשיר פלורדיקס- ברזל צמחי נוזלי שאינו גורם לעצירות, שתי אותו עם מיץ מלימון או מתפוז- ויטמין ה-C שבהם יעזור לספיגת הברזל.

- הימנעי משתיית תה ומוצרים המכילים קפאין בסמוך לארוחה- הם מעכבים את ספיגת הברזל.

- מולסה, רוקט, תאנים, אגוזי קשיו ודובדבנים- עשירים בברזל.

♠ דלקות בדרכי השתן:

- מיץ חמוציות (רצוי לא זה המלא בסוכר ולא דיאטטי)- מונע מן החיידקים "להתיישב" על דפנות השלפוחית ומונע את שגשוגם. יש בחמוציות כמות     יפה של ויטמין C , שעוזר גם למערכת החיסון והופך את השתן לחומצי יותר.

- תכשירי פרוביוטיקה- עוזרים להחזרת החיידקים הטובים בכל המערכת.

 

לסיום  

היריון היא תקופה מיוחדת ולכן כדאי להיערך לה כמו שצריך: לנוח מספיק, לאכול בצורה מאוזנת, להקדיש זמן אינטימי וטוב לשיחה עם בן הזוג על הציפיות, החששות, ההתרגשות, להקיף את עצמך בתמיכה רגשית טובה ולהרחיק (בעדינות..) אנשים שנוכחותם לא נעימה לך. היי קשובה לעצמך ולתינוקך הגדל וטפלי בעצמך.תינוק בריא ומשפחה בריאה מתחילים באימא שדואגת לעצמה.

 

הריון קליל , זורם ומעצים- מכל הלב!

 

המידע באתר אינו מהווה ייעוץ או תחליף לטיפול רפואי

  • w-facebook