דלקות אוזניים – הטיפול ההומיאופתי

 

חזרה של דלקות אוזניים היא אחת מן התלונות השכיחות אצלי בקליניקה , עד כ- 80% מן הפניות!!

מרבית הילדים מקבלים מן הרופא מרשם אנטיביוטיקה, שאמנם מורידה את סממני הדלקת אך לזמן מוגבל, ואינה מטפלת בגורם ליצירתן או מונעת את חזרתן של הדלקות.נטילת כמויו גדולות של אנטיביוטיקה מחלישות את המערכת החיסונית, וגורמת לנזק לפלורת המעי. (גם החיידקים הטובים נהרסים בתהליך).

 

מדוע תינוקות ופעוטות כה חשופים לדלקות אוזניים ?

 

דלקת האוזן התיכונה- OTITIS MEDIA,נוצרת  בגלל אוורור לקוי של האוזן:  כאשר התינוק מצונן, נוזלים חודרים בקלות לתעלה האוסטאכית- תעלה המקשרת בין חלל הלוע והאף לבין האוזן הפנימית, שאמורה להיות מלאה באוויר , לשמור על ניקוז טוב בחלל האוזן התיכונה ולשמור על לחץ תקין באוזן. בתינוקות ובפעוטות, מבנה התעלה הצר והמאוזן מעט הופך אותה לקלה להתמלאות בנוזלים והיא נחסמת בקלות.הנוזלים החודרים מהווים קרקע פורייה להתרבות ווירוסים  (רוב הדלקות הן ויראליות, מעטן חיידקיות), וכך נוצר נוזל דלקתי בחלל האוזן התיכונה.

הסימפטומים של דלקת אוזניים חריפה

כאב אוזניים , בכי בצרחות רמות, חום גבוה הנמשך כמה ימים, שינה גרועה מאד בלילה ולעיתים יציאת מוגלה מן האוזן .

הפרוטוקולים והמחקרים של הטיפול הרפואי הקונבנציונלי בשנים האחרונות מראים כי יעילות האנטיביוטיקה בטיפול בדלקת הינה בעייתית ושהיא רק מקצרת את סך משך המחלה ביומיים . היא אינה עוזרת לצמצם את הנטייה לפתח דלקות חוזרות, והשימוש התכוף בה בילדים גורר שימוש בזנים חזקים יותר ויותר של אנטיביוטיקה- מה שמחליש את מערכת החיסון . ניתוח כפתורים הוא הקו האחרון של הרפואה הקונבנציונלית. זהו הליך בו מוחדרת צינורית לאחר ניקור עור התוף , על מנת למנוע מנוזלים להצטבר בחלל האוזן התיכונה. פעמים רבות הנוזלים חוזרים והניתוח כמובן אינו נעים לילד.

 

הטיפול ההומיאופתי בדלקות אוזניים

 

הומיאופתיה מטפלת בצורה נפלאה בדלקות אוזניים:

  1. טיפול בזמן אמת- בדלקת אוזניים חריפה- עד לסיומה ללא אנטיביוטיקה.

  2. טיפול בנטיית הגוף לייצר דלקות אוזניים חוזרות.

  3. טיפול בנוזלים באוזניים המצטברים לאחר דלקות אוזניים חוזרות והעלולים
    לגרום לדלקות חוזרות  ולירידה בשמיעה.

 

כמו בכל טיפול הומאופתי- הפתרון מתחיל באבחון :

 

באבחון אני מבררת מה קדם להתפרצות הדלקות החוזרות? מה קרה בחיי של התינוק /הפעוט שיכול היה להשפיע עליו או להקשות עליו. בנוסף, אני מבררת את הסימפטומים המדויקים הפיזיים והרגשיים המאפיינים אותו: האם יש נטייה לפתח דלקת בצד מסוים?האם הצדדים מתחלפים ביניהם? אם קיימת הפרשה שפורצת את עור התוף- מה צבעה ומרקמה? האם יש ריח, מה מחמיר או מקל עליו בזמן המחלה?אני אוספת פרטים על התנהלותו בבית ובגן, פחדיו, אופיו –

בזכות פרטים אלו וע"י צפייה בפעוט ובהתנהגותו, אני ומגיעה להבנה ולתמונה כוללת שלו. בהמשך אני מתאימה תרופה הומאופתית מדויקת המיועדת עבורו.

 

ההמלצות שלי בזמן דלקת אוזניים :

  1. אם ילדיכם אוכל תחליפי חלב אם , אנא הגביהו את ראשו בבית ובגן, על מנת לגרום לתעלה האוסטכית להיות אנכית יותר ולמנוע מן הנוזלים לעבור אליה, וליצור דלקת

  2. כאשר הילד סובל מכאבי אוזניים , כאשר אין הפרשה /נקב ספונטני בעור התוף/הילד לא עבר ניתוח כפתורים- ניתן לטפטף טיפות אוזניים מעט מחוממות כדי להקל על הכאב.

  3. אם פרצה מוגלה מן האוזן, יש לטפטף חמצן 3% - טיפה שתיים לאוזן, לאחריו יורגש בעבוע אשר מושך אחריו את המוגלה לצאת החוצה. (הבעבוע לא כואב).

המידע באתר אינו מהווה ייעוץ או תחליף לטיפול רפואי

  • w-facebook