נפלאות הקלנדולה

 

הומיאופתיה וטיפול במצבי עזרה ראשונה

 

הקיץ מתקרב, הימים מתארכים, מתחילים לבלות ולטייל יותר ויותר בחוץ, היתושים חוגגים. ומה איתנו?

אלו מביניכם שהורים לילדים קטנטנים וגדולים, מכירים את הנוהל- שריטות קטנות, עקיצות גדולות, כוויות ועוד ועוד.

 

אז מה עושים?

מזל שיש לנו  את צמח הקלנדולה!

צמח הקלנדולה בהכנה הומיאופתית , כג'ל או כטינקטורה (תמיסת אם) הוא פתרון נפלא וחובה שיהיה בבית.

קיראו על שימושיו הרבים כטיפול תומך לאחר טיפולי שיניים, פריחת חיתולים קשה ועוד.

טוב שהטבע וההומיאופתיה נותנים לנו פתרונות!

 

סקירה קצרה-

צמח הקלנדולה, נקרא בעברית ציפורן החתול ובשמו הבוטני Calendula officinalis  והוא שייך למשפחת המורכבים, משפחה המככבת בכל מצב עזרה ראשונה בהומיאופתיה.

 

לאילו מצבים צמח הקלנדולה משמש?  קלנדולה הוא הפולידין ההומיאופתי!

 

♣ עוצר דימומים קלים.

♣ מחטא מצבי דלקת ,פצעים שהזדהמו .

♣ משכך כאבים.

♣ מחדש רקמות עור פגועות ומאחה פצעים.

♣ דלקות על העור, אקזמה, אלרגיות עוריות,פריחות.

 

איך משתמשים בו?

 

♣ לכוויות קלות- ניתן למרוח ג'ל קלנדולה, או להניח קומפרס של צמר גפן מטינקטורת קלנדולה מדוללת במים (תמיסת אם ממיצוי הצמח).

 

טיפ  1 לכוויות קלות- שימו חלבון של ביצה .במגע עם החלק שנכווה, החלבון יתקשה ויצור ציפוי לבן. הסוד הוא בקולגן המצוי בחלבון שהוא בעצם שיליה (placenta) והוא גם מלא בויטמינים.

 

טיפ 2 – בכוויה מדרגה ראשונה (פתחתם את הסיר וקיבלתם אדים חמים במכה או אם ניסיתם לשלוף משהו מהטוסטר ונכוותם מעט)- קרבו (רק לקרב)את האזור הפגוע מיד למקור החום למספר שניות , לפני שנוצרות שלפוחיות- ותראו כי לא יווצרו שלפוחיות ולא יישאר סימן, ורמת הכאב תפחת מיד.

נשמע הזוי? נכון שהאינסטינקט הראשוני שלנו הוא מיד לשים מים קרים.אבל תנסו ותראו! זהו עקרון הומיאופתי- דומה בדומה מרפא. נפגענו מחום? נקרב מעט למקור החום, נזכיר לגוף שעליו להתעורר ולקרוא לחיילים והוא מתחיל את תהליך הריפוי.אני מדברת מניסיון של שנים – בדוק!!

עשו זאת רק בכוויות קלות, בכוויות קשות יותר, יש לקבל רמדי הומיאופתית נוספת בצורה פנימית (דרך הפה) וכמובן לטפל לפי הפרוטוקול הרפואי במצבי כוויות ואף לפנות למיון.

 

♣ שריטות חתכים ועקיצות יתושים- אין להתבלבל כאן עם משחת ארניקה, אותה מורחים רק על מכה או חבלה בה העור לא נבקע או נחתך.

ניתן למרוח ג'ל קלנדולה או טינקטורה. הדימום יפסק, הפצע יתחטא במהירה, ולא תיוותר צלקת. העקיצות יפסיקו לגרד והנפיחות תרד.

 

♣ טיפולי שיניים- במקום לגרגר מי פה אנטי דלקתיים שמייבשים את רירית הפה, גרגור טינקטורת קלנדולה מדוללת במים תעזור לחיטוי ולהבראה מהירה של החתכים שנוצרו בפה מן הטיפול.

 

♣ פריחה קשה הנראית ככוויה בטוסיק התינוק ובמבוגרים-  פריחה זו מופיעה פעמים רבות אצל תינוקות משלשול כרוני צורב (מומלץ לטפל במצב כזה לעומק ברמדי הומיאופתית המותאמת אישית ולא רק אקוטית, לטפל מן השורש), משלשול בעקבות יציאת שיניים, או בקיץ כשהחום וההזעה חזקים.

טינקטורת קלנדולה מדוללת במים תעזור מאד , ואחרי השימוש בה מומלץ למרוח משחת קלנדולה שהיא שמנונית יותר ותסכך את האיזור ממגע עם החיתול או הבגד כדי שלא יווצר גירוי נוסף.

 

♣ דלקות עיניים- ניתן למרוח קרם קלנדולה על העפעף העליון במקרה של דלקת עיניים מספר פעמים ביום. בנוסף, ניתן להניח קומפרסים של טינקטורת קלנדולה , ביחס של 5 טיפות טינקטורה מהולות בחצי כוס מים כמה פעמים ביום, כאשר העין סגורה כמובן.

 

לסיום- להומיאופתיה פתרונות רבים במצבי עזרה ראשונה, מן המכה הפשוטה ביותר ועד התאוששות מניתוח, ובמצבים שלא תמיד היינו חושבים עליהם – משפעת והתקררות פתאומית ועד דלקת ריאות. זכרו זאת, ותוכלו לעבור את המצבים הלא נעימים האלו ללא אנטיביוטיקה ותרופות חזקות המחלישות את מערכת החיסון ואת התנגדות הגוף שלנו למחלות.

 

לשאלות , התייעצויות, טיפול ורכישת ג'ל קלנדולה וטינקטורת קלנדולה

אתם מוזמנים להתקשר או לפנות אליי במייל

לקריאת מאמרים נוספים שלי

 

המידע באתר אינו מהווה ייעוץ או תחליף לטיפול רפואי

  • w-facebook