מהי האלרגיה?

 

האלרגיה היא תגובה לא רצויה, תגובת יתר למעשה של מערכת החיסון לחומרים הקיימים בסביבה.

חומרים אלרגניים יכולים להיות : אבקני צמחים- המשחררים פולן בתקופת הפוריות שלהם, אבק,

קרדית הבית, מוך, שערו בעלי חיים, אלרגיה למזון, לתרופות ולמוצרים קוסמטיים שונים.

 

רובנו חיים עם החומרים האלו בשלום , כיוון שהמערכת החיסונית שלנו כאשר היא בתפקוד מקסימאלי-

אמורה לחזק את היכולת של הגוף להתמודד עם אלרגנים בכל גיל ובכל עונה.תגובת היתר של הגוף ,

כאילו חדר גוף זר אליה, היא ביצירת תגובה דלקתית ושחרור של היסטמין היוצר את הדלקת.

השכיחים שבתסמינים בהם: כאב ראש, ליחה, שיעול, דלקת של רירית האף, עייפות, התעטשויות, דמע,

גרד ואודם בעיניים, קוצר נשימה, פריחות וכתמים על העור, עיניים זולגות, עצבנות וכן נזלת מימית וגודש בסינוסים.

במערכת העיכול- כאבי בטן, עצירות , שלשול, גסטריטיס, קוליטיס, דלקות פרקים. אלרגיה בעור- אקזמה,

פריחה בעור, אטופיק דרמטיטיס.

 

מדוע פורצת האלרגיה לפי הגישה ההומיאופתית?

ההסתכלות ההומיאופתית היא הוליסטית וקושרת את הגוף והנפש זה בזו. קיימת נטייה ראשונית של הגוף ליצור אלרגיה, לעיתים היא אף מועברת בתורשה במשפחה, כך שזו הרגישות הפיזית. אך קדמה לה רגישות לסיטואציה רגשית, אירוע שהותיר רושם כזה באדם שאליה הוא מגיב מאז ועד היום בתגובתיות היתר הזו. באבחון אני מבררת לעומק- לאילו עוד מצבים או אנשים הוא רגישים או אלרגי בחייו? כיצד הבעיה הזו מגבילה אותו בחיי היומיום , מה היא מונעת ממנו?

 

כך מתחיל האבחון ההומיאופתי- מה שנשאר כעת הוא לברר את הסימפטומים המדויקים של האלרגיה: אלו הכלליים והמשותפים לאלו הסובלים ממנה ואת אלו הייחודיים לו, מה מחמיר ומה מקל עליהם.

 

מה הפתרון? איך מטפלים בהומיאופתיה באלרגיות?

ההומיאופתיה פותרת את הבעיה מן השורש- אני מבינה את הבעיה דרך ההסתכלות ההוליסטית מן הגוף לנפש, מבפנים החוצה ועושה את הקשר ביניהם, דרך הסימפטומים שהאדם מציג. התרופה הנבחרת היא  זו שתתאים ביותר לאדם , תוך לקיחה בחשבון את התסמינים שלו, הרגישות האישית שלו הפיזית והרגשית, ההיסטוריה הרפואית שלו, אישיותו ומאפייניו.ההכנה ההומיאופתית שאני מתאימה, מעודדת את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ועוזרת לו לזהות בצורה נכונה את מה שמולו וכך לגוף אין צורך יותר לעורר תגובה שכזו.הביטוי לכך יהיה בתדירות הולכת ופוחתת של התקפים וכן בירידה משמעותית בעוצמה שלהם לטווח ארוך עד להיעלמות מוחלטת,לצמיתות.

 

היתרון של הטיפול ההומיאופתי באלרגיה

להומיאופתיה הקלאסית יש יתרון משמעותי על טיפולים אחרים – היא מטפלת בבעיה בצורה עמוקה, ותומכת באדם בכל המחלות והבעיות שעוד יבואו ואין לה תופעות לוואי.תרופות קונבנציונאליות עוצרות את הסימפטומים לזמן מוגבל ויש להן תופעות לוואי: נוגדי אלרגיה ואנטי היסטמינים , וגם קורטיקוסטירואידים מסוכנים בשימוש ממושך בשל איבוד והפרשת יתר של סידן, אבץ, ויטמין C , ומפריעות לקליטתו של ויטמין D בגוף. ובנוסף, גם לאיבוד כרום הפוגע בחילוף החומרים של הסוכר בגוף, המוביל לעלייה ברמתו בדם.תרופות מדף הומיאופתיות (השייכות לאסכולה הצרפתית ולא הקלאסית )- הן סימפטומטיות בלבד ולא מטפלות בשורש הבעיה בדיוק כמו תרופות קונבנציונליות. הן אף עשויות להחמיר את הבעיה בשל חזרת יתר בלתי מבוקרת ע"י המשתמש ויש לזכור שלכל אחת מהן המכילה כמה הכנות כאלו במקביל, ישנה השפעה גם רגשית ומנטאלית- יש לזכור זאת בשימוש בעיקר בתינוקות ובילדים.

 

ההמלצות שלי לתזונה בזמן אלרגיה

1. איכלו מזונות המכילים קוורצטין- שום, בצל סגול, תפוחי עץ אדומים, כוסמת, פירות הדר וענבים אדומים. הקוורצטין הוא אנטי- היסטמין טבעי.

2.שתו 2 כוסות חליטת סרפד ביום- סרפד הוא אנטי- היסטמין טבעי, הוא משתן ומאפשר הוצאת אלרגנים הגוף.

3. איכלו הרבה ירקות ופירות המכילים ויטמין C : פלפל, פרי הדר, פקעות ורדים, כרוב ניצנים, פטרוזיליה.

זאת כי ויטמין C תומך בהפעלת מערכת החיסון הטבעית.

4. להפחתת כמות הליחה בגוף- הפחיתו את צריכת מוצרי החלב . חלב הוא אחד מן המאכלים האלרגניים ביותר, והמירו אותו בחלב אורז, חלב שקדים,  מוצרי עיזים , טחינה.

 

הרבה בריאות לכולנו!!

המידע באתר אינו מהווה ייעוץ או תחליף לטיפול רפואי

  • w-facebook