אדנואיד - הטיפול ההומאופתי בשקד שלישי

 

אני שוב ושוב נדהמת לגלות כמה שכיחה לצערי התופעה הזו בקרב תינוקות ופעוטות , ומן הקלות בה הם נשלחים לביצוע ניתוח בהרדמה מלאה, להסרתו.הורים רבים אינם יודעים כי הגעה לניתוח אינה גזירת גורל וכי למעשה להומיאופתיה יש פתרון נפלא לטיפול באדנואיד, וכי ניתן להימנע מניתוח – יתרון אחד מני רבים של הטיפול ההומיאופתי!

 

מהו האדנואיד?

לאדנואיד יש שמות רבים: פוליפ, שקד שלישי- כיוון שהוא נמצא בחלל הלוע, אחורית לענבל, בין 2 השקדים. האדנואיד הוא למעשה רקמה לימפתית חשובה, חלק ממערכת החיסון של הפעוט , המוגדלת באופן טבעי בגילאים אלו, ונמצאת שם על מנת לעזור לגוף לבלום וירוסים וחיידקים ולייצר נוגדנים, בעיקר נגד זיהומים בדרכי הנשימה. בגיל זה, מערכת החיסון מבשילה ומתפתחת כל הזמן.בשלב ההתבגרות המינית, האדנואיד חוזר לגודלו התקין , במצב בריא כמובן.

 

מתי עליכם לחשוד כי לילדיכם יש אדנואיד מוגדל?

הגדלת האדנואיד יוצרת חסימה של מעבר האוויר ובעקבותיו מגיעים הסימנים הבאים:

נזלת כרונית, נשימה בפה פתוח , ריור רב, קול מאנפף, נחירות בזמן השינה והשתנקויות .

פעמים רבות יתלוו לכך נוזלים באוזניים, ירידה בשמיעה , עייפות רבה וקשיי ריכוז,

זאת בעקבות איכות השינה הירודה ומיעוט החמצן בדם .

 

הטיפול ההומיאופתי באדנואיד

השקד השלישי הוא כאמור רקמה לימפתית חשובה וכמו כל איבר בגופנו- הוא אינו מיותר ולכן חשוב לנסות להימנע מניתוח ככל האפשר, מה גם שהניתוח עצמו כרוך בהרדמה מלאה- הליך שיש לו השפעה רגשית דרמטית על הילד, כאשר גם חומרי ההרדמה עצמם משפיעים על התפתחות מוח הילד.

הטיפול ההומיאופתי הוא בטוח, יעיל ומטפל בבעיה לעומק, בניגוד לניתוח שכאמור מתייחס לבעיה בצורה מקומית ו"הפתרון" הינו הסרת הבעיה ללא התייחסות להשפעה הכוללת של ההסרה ולגורמים שיצרו את הבעיה מלכתחילה.

 

באבחון ההומיאופתי אתייחס לכמה אספקטים :

  1. מה היה הטריגר להופעת האנדואיד או הסימפטומים הנלווים אליו- שינויים דרסטיים בחייו של הפעוט כמו היפרדות לראשונה מן האם כניסה לגן חדש או לידת אח חדש. האדנואיד הוא למעשה סימפטום המבטא יציאה מאיזון של הגוף, וכאשר יחזור האיזון, לא יהיה לגוף צורך לייצר את הסימפטומים.

  2. מהם הסימפטומים המיוחדים שיש לילד- אם ניקח כמה ילדים הסובלים מן הבעיה, הגוף שלהם ייצר סימפטומים שונים או מיוחדים זה מזה, וכמובן שהם יהיו שונים זה מזה מבחינה רגשית וקוגניטיבית. למשל :אצל חלק מן הילדים ישנה בעיית נוזלים באוזניים וירידה בשמיעה בעוד לאחרים אין בעיה כזו כלל. גם הריור אינו מופיע בכל המקרים.

  3. אילו מחלות נוספות יש ברקע- בעיות עור, נשימה, מאפיינים נוספים כמו טמפרמנט, התפתחות מוטורית ושפתית, פחדים ועוד.

 

כל אלו עוזרים לי להבין את התמונה השלמה ולבחור את הרמדי המדויקת ביותר, מבין 69 הקיימות לבעיית האדנואיד.

איך נראה תהליך הריפוי? למה לצפות אחרי תחילת הטיפול?

התרופה ההומאופתית עוזרת לגוף לתקן את הכשל שגרם להגדלת הרקמה הלימפתית על ידי כך שהיא מעוררת את הגוף לפעולה היכן שהוא נתקע קודם לכן. הרי כשם שהגוף מגדיל אותה, הוא יכול לספוג אותה.

לאחר שהתינוק או הפעוט נטל את הרמדי לפי הנחייתי, אצפה לראות שיפור הדרגתי וקבוע בכל הסימפטומים הנלווים- הנזלת, ההשתנקויות, וגם ברמה הרגשית, לשיפור כללי במצב הרוח, קפיצה התפתחותית ועוד.

 

קראו על הטיפול המוצלח של עידן , שהצליח להימנע מניתוח אדנואיד ומניתוח כפתורים, בפחות מחודשיים לאחר הטיפול, עוד לפני שהגיע זמן פגישת המעקב!

 


 

המידע באתר אינו מהווה ייעוץ או תחליף לטיפול רפואי

  • w-facebook